Lézeres fogászati kezelés
Én 2011. októberében vettem részt az első lézer továbbképzésen az Ecto Derma Polyklinikán. Már akkor világossá vált számomra, hogy a fogászatban, a szájsebészetben és az implantológiában a páciensek professzionális kezeléséhez a lézer használata szinte nélkülözhetetlen.
Mi az a lézer, mire használható?
A lézer az egészségügyben modern terápiás eljárásnak számít, nem kivétel ez alól a fogászat sem. A lézer egy nagy energiájú fénynyaláb, melynek speciális fizikai tulajdonságaiból adódóan kíméletesen lehet a fogágyat és a fogakat kezelni, antimikrobális fotodinamikus (ADTP) terápiával.
A fogászatban alkalmazott soft lézerkezelés nem keményszöveti (csont), hanem lágyrészek kezelésére hivatott. A softlaser kezelés egyik legfőbb előnye, hogy gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatású, kiemelkedően segíti a sebgyógyulást, valamint gyors hámosodást eredményez. Használható szájsebészeti műtéteknél, implantátum beültetés során is.
A lézerfény biostimulatív hatású, tehát a sebgyógyulási folyamatok felgyorsítására is használható. A fogászati lézer kezelés teljesen fájdalommentes, érzéstelenítő nélkül alkalmazható. Olyan szájnyálkahártya betegségeket is kezelhetünk vele, mint a herpes, aphta, nyálkahártya fekélyek és gyulladások. A kezelések utáni gyógyulási időt akár a felére is csökkentheti!
A Soft laser fogászati felhasználási lehetőségei
- ínygyulladás
- fogágybetegség
- szájsebészeti műtétek utókezelése
- foghúzás utáni sebgyógyulás elősegítése
- periimplantitis
- aphta
- herpes zooster
- dentin túlérzékenység
- fogfehérítés
Kinek ajánlom a lézerterápiát?
- Gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt, akik félnek az injekciótól.
- Kismamáknak, mert az érzéstelenítő injekció elhagyásával minél kevesebb „idegen” anyag kerül a szervezetbe.
- Cukorbetegeknek, mert a betegséggel együtt járó lassabb sebgyógyulás mérsékelhető